CHROMATOGRAFIA FLASH I PREPARATYWNA – CHROMATOGRAFIA CIECZOWA

Chromatografia to technika analityczna stosowana do rozdziału mieszanin różnych związków chemicznych. Rozdziału dokonuje się na kolumnie chromatograficznej, w której wnętrzu znajduje się specjalnie przygotowane złoże (faza stacjonarna). W zależności od parametrów prowadzonego rozdziału wyróżnić możemy kilka typów chromatografii, a wśród nich chromatografię preparatywną i flash. Ten typ analitycznej techniki rozdziału znany jest od lat 70. XX wieku.

Obecnie chromatografia flash jest całkowicie zautomatyzowana, dzięki czemu znacznie przyspieszono cały proces.  Dzięki automatyzacji i uproszczeniach w obsłudze urządzeń zwiększono wydajność procesu izolacji i oczyszczania produktów.

CHROMATOGRAFY FLASH – CHROMATOGRAFY CIECZOWE FLASH I PREPARATYWNE

 

Najnowsze technologie wprowadzone przez Santai Technologies sytuują systemy chromatografii flash SepaBean™ w czołówce obecnych na rynku najbardziej przydatnych do pracy aparatów do wymagających rozdziałów. Rodzina chromatografów cieczowych typu flash i chromatografów preparatywnych SepaBean™ to różne instrumenty pozwalające na separację przy pomocy zróżnicowanych typów i wielkości kolumn oraz detektorów UV, UV-Vis oraz ELSD.

Chromatografy Flash i Chromatografy Preparatywne używane są do rozdziału substancji oraz oczyszczania związków chemicznych. Posiadają przyjazny dla użytkownika interfejs obsługi z wbudowanym kreatorem metody, rozwiązanie ułatwia codzienną pracę i prowadzi krok po kroku zapewniając o poprawnej kolejności działań.

Oprogramowanie

W oprogramowaniu chromatografu Flash znajduje się wbudowana baza metod separacyjnych.  Na podstawie kluczowych informacji wprowadzonych przez użytkownika, automatycznie dopasowuje najbardziej odpowiednią metodę separacji. Takie rozwiązanie  znacznie ułatwia pracę i zwiększa wydajność pracy chromatografu. Bezprzewodowa obsługa za pomocą urządzeń mobilnych jest szczególnie ważna przy prowadzeniu chromatograficznych podziałów separacyjnych,  które należy chronić przed światłem lub umieścić w przestrzeni izolowanej.

Oprogramowanie sterujące jest zgodne z wymogami FDA dotyczącymi bezpieczeństwa systemu (21-CFR część 11 – cz. 21 Kodeksu przepisów federalnych, który ustanawia przepisy amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków dotyczące zapisów elektronicznych i podpisów elektronicznych).  Dzięki temu urządzenie jest w pełni przygotowane do pracy z wymogami firm farmaceutycznych i laboratoriów badawczo-rozwojowych (R&D).

Dodatkowo chromatografy SepaBean™ posiadają:

 • uchwyt kolumny umożliwiający automatyczne mocowanie kolumny typu flash
 • panel dotykowy z bazowymi informacjami;
 • oprogramowanie na iPadzie
 • stojaki na probówki z wyświetlaczem LCD umożliwiające użytkownikom łatwe rozróżnienie probówek zawierających różne zbierane frakcje;
 • automatyczną identyfikację bieżących informacji o kolumnach typu flash na podstawie technologii RFID (wbudowane czipy radiowe), ułatwiającą codzienne użytkowanie i utrzymanie kolumn Flash w wymaganej czystości dla wielokrotnego użytku;
 • wbudowaną w oprogramowaniu funkcję przywrócenia system po zaniku napięcia minimalizującą straty związane z przypadkową awarią zasilania;
 • możliwość tworzenia sieci lokalnej. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne przy kilku urządzeniach, zapewnia możliwość wewnętrznego udostępniania danych i optymalizację zasobów w laboratorium.

Chromatograf Flash SepaBean®

  Chromatograf cieczowy Flash SepaBean® stanowi połączenie najnowszych technologii: kontroli przepływu do 200 ml/min, detekcji UV-Vis (200-800 nm) lub ELSD. Tryb izokratyczny i gradientowy (krokowy, liniowy, 4 rozpuszczalniki dwuskładnikowe). Oprogramowanie z funkcjami przełożenia z płytek TLC i propozycji gradientów dla danych rozdziałów. Certyfikacja 21-CFR część 11. Korekta gradientu bez zatrzymywania procesu. Zautomatyzowana kontrola poziomu eluentów i zlewek. Kolektory frakcji dla probówek i butelek, wbudowane czujniki i wyświetlacz.

Chromatograf Flash SepaBean® 2

  Chromatograf cieczowy Flash SepaBean® 2 stanowi połączenie najnowszych technologii: kontroli przepływu do 200 ml/min, detekcji UV-Vis (200-800 nm) i  ELSD. Tryb izokratyczny i gradientowy (krokowy, liniowy, 4 rozpuszczalniki, modyfikator). Oprogramowanie z funkcjami przełożenia z płytek TLC i propozycji gradientów dla danych rozdziałów. Certyfikacja 21-CFR część 11. Korekta gradientu bez zatrzymywania procesu. Zautomatyzowana kontrola poziomu eluentów i zlewek. Kolektory frakcji dla probówek i butelek, wbudowane czujniki i wyświetlacz.

Chromatograf Flash SepaBean® L

  Chromatograf cieczowy Flash SepaBean® L stanowi połączenie najnowszych technologii: ciśnienia pracy do 1450 psi (99.97 bar), kontroli przepływu do 1000 ml/min, detekcji UV-Vis (200-800 nm). Tryb izokratyczny i gradientowy (krokowy, liniowy, 4 rozpuszczalniki dwuskładnikowe). Oprogramowanie z funkcjami przełożenia z płytek TLC i propozycji gradientów dla danych rozdziałów. Certyfikacja 21-CFR część 11. Korekta gradientu bez zatrzymywania procesu. Zautomatyzowana kontrola poziomu eluentów i zlewek. Kolektory frakcji dla probówek i butelek, wbudowane czujniki i wyświetlacz.

Chromatograf Flash SepaBean® T

  Chromatograf cieczowy Flash SepaBean® T stanowi połączenie najnowszych technologii: kontroli przepływu do 200 ml/min, detekcji UV-Vis (200-800 nm) i ELSD. Gradient binarny z dowolnymi kombinacjami  dwóch rozpuszczalników. Oprogramowanie z funkcjami przełożenia z płytek TLC i propozycji gradientów dla danych rozdziałów. Certyfikacja 21-CFR część 11. Korekta gradientu bez zatrzymywania procesu. Zautomatyzowana kontrola poziomu eluentów i zlewek. Kolektory frakcji dla probówek i butelek, wbudowane czujniki i wyświetlacz.

CHROMATOGRAFY PREPARATYWNE

 

Chromatograf preparatywny firmy ECOM to nowoczesny, kompaktowy system chromatografii cieczowej typu preparatywnego z detektorem UV-VIS. Odznacza się wbudowaną szczególnie precyzyjną preparatywną pompą gradientową, zapewniającą świetne formowanie gradientów. Automatyczny zawór wtryskowy i kolektor frakcji dla różnych rozmiarów probówek dopełniają oprzyrządowanie dedykowane elastycznej pracy. Detektor umożliwia pomiar absorbancji jednocześnie na czterech długościach fali.  Pozwala także na skanowanie całych widm. Zakres pracy preparatywnego chromatografu cieczowego obejmuje od 200 do 800 nm, przepływy do 250 ml/min i poziom ciśnienia do 30 mPa.

KOLUMNY DO CHROMATOGRAFII

 

Zapewniamy najszerszy wybór wysokiej jakości kolumn do chromatografii flash i preparatywnej, wypełnionych krzemionką o różnych rodzajach uziarnienia, w wielkościach od 4 g do 3 kg. Doskonała jakość łączy się tu z ekonomiczną ceną, co szczególnie chwalą użytkownicy. Specjalizujemy się w kolumnach do badań fazy odwróconej, C18, Cyjanowych, Diolowych, wypełnionych glinem.  Odznaczamy się zróżnicowanym asortymentem w zakresie chromatograficznych kolumn flash –  jednorazowych, wielokrotnego użycia, spawanych, odkręcanych z wypełnieniem. Nasz specjalny, rozbudowany i dedykowany dział to kartridże do samodzielnego napełniania, gotowe do użycia – z frytami w zestawie.

Kolumny wysokociśnieniowe

Szczególną, ekonomiczną alternatywę do kolumn HPLC stanowią w naszej ofercie kolumny wysokociśnieniowe. Dbając o wygodę każdego użytkownika wprowadziliśmy kolumny chromatografii flash odkręcane, z wypełnieniem złożem do 2/3 objętości i specjalnie przygotowane do naniesienia próbki stałej. W tym przypadku nie ma potrzeby stosowania prekolumny czy osobnej kolumny do nanoszenia próbki stałej. Kolumny pasują bezpośrednio do wszystkich systemów chromatografii flash, w tym między innymi ISCO CombiFlash®, Biotage Isolera ™, Grace Reveleris®, Interchim PuriFlash®,  Agilent oraz Yamazen.

Kolumny chromatograficzne flash SepaFlash® są doskonałą alternatywą by skutecznie i łatwo oczyszczać związki. Zapewniają pracę z substancjami w skali od  miligramów do setek gram (kolumny do 3 kg).

Kolumny do chromatografii flash SepaFlash® posiadają najistotniejsze zalety

 • Niezawodność i Powtarzalność. 
  Dołączając zaletę ekonomicznej ceny – cieszą się doskonałą opinią i ułatwiają pracę w wielu laboratoriach. Kolumny chromatograficzne flash SepaFlash® produkowane są w opatentowanej technice suchego pakowania w celu uzyskania jednolitego wypełnienia złoża sorbentu z jak najmniejszym efektem kanałowania. W wyniku takiej procedury wytwarzania otrzymuje się na chromatogramie węższe pasma i symetryczne piki, co zapewnia wyższą rozdzielczość i  najwyższego stopnia powtarzalność. Innowacyjny projekt kolumn ze standardową końcówka Luer-Lock pozwala na szybkie i łatwe podłączenie do wszystkich systemów chromatografii  flash dostępnych na rynku. Jakość kolumn do chromatografii Flash SepaFlash® od ponad dziesięciu lat jest niezmiennie najwyższa, zapewniając pewne i powtarzalne rozdziały oraz sprawdzone procedury codziennego oczyszczania.
 • Uniwersalność i wszechstronność
  Kolumny chromatograficzne SepaFlash® są dostępne w wadze wypełnienia od 4 g do 3 kg. Pozwalają na oczyszczanie od 10 mg do 300 g substancji. Stała oferta produktów z wydajnym żelem krzemionkowym (nieregularny, 25-40µm, 60Å) zapewnia wyjątkową wydajność przy niższych kosztach użytkowania.
 • Bezpieczeństwo
  Innowacyjna konstrukcja kolumn SepaFlash® jest przystosowana do bezpiecznej pracy w określonym ciśnieniu znamionowym. Głowice kolumn montowane są maszynowo, dzięki czemu są w stanie wytrzymać wysokie ciśnienia stosowane w nowoczesnych systemach chromatografii flash, zapewniając stabilną szczelność układu.

Dowiedz się więcej o dostępnych typach kolumn i kartridży do chromatografii Flash

Jak szybko i dokładnie wyznaczyć gradient dla rozdziału na Chromatografie cieczowym Flash z użyciem płytki TLC

Kolumny i kartridże do rozdziału ekstraktów z konopii

0,00 
Specjalistyczne kolumny do chromatografii typu flash SepaFlash® z serii CannFlash™ przeznaczone specjalnie do oczyszczania kannabinoidów. Kolumny oparte są na prawnie zastrzeżonej przez firmę Santai Science Inc. formule modyfikowanego żelu krzemionkowego (sferyczne ziarna, 20-45 μm, 100 Å). Cechy szczególne: - Ponad 200% większa pojemność ładowania próbki w porównaniu do kolumn C18, - Gwarantowana możliwość ponownego wykorzystania 20+, - Możliwość całkowitego rozdziału głównych kannabinoidów oraz bardzo dobry rozdział pozostałych. Kolumny posiadają złącze Luer-Lock kompatybilne z większością dostępnych na rynku chromatografów cieczowych typu flash, np. ISCO, Biotage, Yamazen, Interchim, Buchi (nowe modele), itd.

DETEKTORY DO CHROMATOGRAFÓW FLASH

 

DAD – detektor matrycowy z diodą o zmiennej długości fali 

Niniejszy detektor dedykowany jest do wykrywania związków absorbujących UV lub światło widzialne (VIS). Posiada wbudowaną funkcję pełnego skanowania długości fali w celu łatwego określenia maksymalnej długości fali absorbowanej przez próbkę. Rozwiązanie zapewnia wyższą czułość wykrywania, przy optymalnym wykorzystaniu ilości i minimalizując utratę próbki. Przegląd danych ze skanowania pełniej długości fali w zapisach historycznych może pomóc użytkownikowi ocenić czystość produktu, dzięki czemu wyniki rozdziału są bardziej wiarygodne.

ELSD – detektor rozpraszania światła przy odparowaniu 

Uniwersalny detektor o wysokiej czułości, powszechnie stosowany do analizy związków, w których wykrywanie UV może stanowić ograniczenie.  Dla związków, które nie absorbują skutecznie promieniowania UV, m.in. cukry, lipidy, polimery, kwasy tłuszczowe, aminokwasy itp.

Detektor rozpraszania światła przy odparowaniu często wykorzystywany jest do wykrywania związków absorbujących UV lub światło widzialne (VIS). Posiada wbudowaną funkcję pełnego skanowania długości fali w celu określenia maksymalnej długości fali absorbowanej przez próbkę.

Przegląd danych ze skanowania pełniej długości fali w zapisach historycznych może pomóc użytkownikowi ocenić czystość produktu, dzięki czemu wyniki rozdziału są dodatkowo potwierdzone – będąc jeszcze bardziej wiarygodnymi.