Od ponad 20 lat z sukcesem zaopatrujemy naszych klientów w sprzęt najwyższej jakości.

Stawiamy na profesjonalizm, precyzję i niezawodność produktów. Sprawdź naszą ofertę.

Dołącz do grupy zadowolonych klientów firmy HAAS.

Jednym z większych projektów realizowanych przez naszą firmę jest instalacja 7 reaktorów chemicznych o objętości 10L, w firmie Synthos. Jest to kluczowy gracz na światowym rynku kauczuków syntetycznych oraz największy europejski producent polistyrenu do spieniania i płyt XPS.

Uruchomiliśmy również reaktor wysokociśnieniowy w firmie Trelleborg specjalizującej się w produkcji uszczelek.

Reaktory umożliwiają pracę jednostką badawczym i uniwersytetom na których młodzi naukowcy realizują swoje prace doktorskie. Nasze produkty pracują między innymi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnice Wrocławskiej oraz na Wojskowej Akademii Technicznej.

Firma HAAS posiada także długoletnie doświadczenie w pracy z aparaturą do analizy termicznej. W tym zakresie współpracujemy z niemiecką firmą Linseis oferującą innowacyjne rozwiązania. Ściśle współpracujemy również z niemieckim laboratorium Linseis, by nieustannie brać czynny udział w ulepszaniu i dostawianiu produktów pod wymagających klientów. Instalację urządzeń przeprowadziliśmy m.in. na Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia.

Oferujemy także najnowsze technologicznie chromatografy cieczowe typu FLASH firmy SANTAI – SepaBean. W naszej ofercie posiadamy bogaty wybór kolumn umożliwiających doskonały rozdział najbardziej złożonych mieszanin. Nasze aparaty, kolumny i puste kartridże pracują m.in. w FiLeClo, NobilusEnt, OncoArendi oraz TriMenie.

Jednym z większych projektów realizowanych przez naszą firmę jest instalacja 7 reaktorów chemicznych o objętości 10L, w firmie Synthos. Jest to kluczowy gracz na światowym rynku kauczuków syntetycznych oraz największy europejski producent polistyrenu do spieniania i płyt XPS.

synthos
politechnika 2l

Ważnym aspektem naszych działań jest również wsparcie naukowo edukacyjne, dlatego na Politechnice Poznańskiej w hali polimerów pracuje reaktor szklany z autorskim systemem sterownia oraz kontrolą pH wewnątrz reaktora. Wydział chemiczny Politechniki Poznańskiej od wielu lat współpracuje z nami w obszarze zarówno sprzętu jak i konferencji i seminariów naukowych.

Lumekko to firma zajmująca się nanomateriałami w postaci ciała stałego – proszku lub w formie ciekłej, koloidalnej. Umieszczone w innych materiałach nadają im cechę świecenia, o przestrajalnej barwie, np. czerwonej, zielonej czy niebieskiej. Są to materiały trwałe termicznie, chemicznie, a także mechanicznie. Z uwagi na ich odpowiednio dobierany skład chemiczny to spersonalizowane, trudne do skopiowania i praktycznie niemożliwe do odtworzenia elementy, jednocześnie proste w identyfikacji przez użytkownika, nie wymagającej od niego specjalistycznej wiedzy. Reaktor dostarczony przez firmę Haas pozwala na syntezę i dalsze badania rozwojowe w tym obszarze. Stalowy reaktor wyposażony jest w specjalnie przygotowany wkład teflonowy zapobiegający przed kontaktem z tworzywem niepożądanym.

lumekko
flash L

Flash L przeznaczony do dużych kolumn chromatograficznych, na zdjęciu wraz z modułem z pompą do dozowania próbki. Sprzęt pomaga firmie A-Sense w badaniach nad nikotyną i jej solami, kannabinoidami, a także w obszarze surowców kosmetycznych. Ich produkty są znane na całym świecie.

Chromatograf Flash w wersji T działa w Rzeszowie w firmie ICN Polfa, która jest  cześcią międzynarodowego koncernu Bausch Health Companies Inc . Sprzęt wspomaga jednego z liderów w branży farmaceutycznej w syntezie i oczyszczaniu związków chemicznych do produkcji leków sprzedawanych na całym świecie.

flash rzeszów
przepływowy

Politechnika Wrocławska dysponuje zaprojektowanym specjalnie dla nich reaktorem przepływowym. Do badań spalin wykorzystują między innymi możliwość dozowania, przepływomierze, rozsuwany piec, chłodnice z odbieralnikiem, ale również kontrolę temperatury i ciśnienia, a także wstępne grzanie substratów.

Firma ADOB, która niedawno połączyła siły z amerykańskim Nouryonem znajduje się w światowej czołówce firm produkujących chelaty mikroelementowe. Reaktor ciśnieniowy przystosowany do pracy w strefie zagrożonej wybuchem na co dzień pomaga im w badaniach rozwojowych.

IMG_5730

Do tej pory zaufali nam między innymi: